Idėja apie siūles 10čiai metų parklupdo ant kelių

Žiūrint iš šono, mados yra horoskopas. Drąsiai atsiversk rudens-žiemos tendencijas ir įsitikink, kad jis – jau parašytas. Atspėti nesunku, kad jos pasikeitė – kam būtų įdomu prenumeruoti žurnalą ir ten rasti tą patį tekstą, kurį skaitei prieš ketvirtį metų? Parduotuvės, kurių pavadinimai tau popteli į galvą pirmieji, jau ruošiasi išpardavimams, atlaisvinantiems lentynas naujoms kolekcijoms.

Yohji Yamamoto, 72 metų japonų kilmės dizaineris, kuriam žemai lenkiuosi, yra pasakęs – “Faster, faster, cheaper, cheaper. People have started wasting fashion.” Jam niekada nepatiko terminas mados dizaineris, kuris pakiša tendencijų ir naujų vėjų klišes. Yohji saugo drabužius nuo mados. Jis visada siuva drabužius Japonijoje ir prašo, kad medžiagos ir siūlės būtų tokie, kad laikytų 10 ir daugiau metų. Pristatydamas kelias kolekcijas per metus, jis neuždeda galiojimo datos lipduko, o  žiūrint į jo drabužį, gali pasakyti, koks žmogus jį rengsis.

Drabužiai yra kelialapis į asmenybę. Jei turi savo stilių, turi kryptį. Klaupiuosi ant kelių Yohji ir taupau bilietui į Tokijų. 

7654321

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s