Planetos garbės ordino nominacija

Trys metai nuo vienos didžiausių tragedijų drabužių industrijos istorijoje. Kai Bangladeše nugriuvo aštuonių aukštų siuvykla su nelegaliu priestatu ir žuvo per tūkstantis žmonių, mados industrija nuraudo. Pasirodžius filmui „The True Cost“ išlindo ir daugiau problemų apie naudojamus chemikalus bei pagaminamų drabužių kokybę.

Kai kurie greitosios mados prekės ženklai, dengdami kaistančius žandus, dabar deklaruoja esantys tvarūs verslai. Gerai – gali priduoti senus drabužius perdirbimui, stengiamasi įdarbinti daugiau moterų, vitrinose kabo keli organinės medvilnės marškinėliai. Savo ataskaitoje H&M rašo, kad 1,3 milijonai jų pagaminamų drabužių yra iš perdirbtų medžiagų. Bet tai net neapčiuopiamas 0,21%, nes H&M per metus jų pagamina 600 milijonus. Vadinasi, tvaru? Ne, tik žongliravimas gražiu žodžiu, kuris kol kas nėra įrėmintas reglamentais.

Tvarus verslas apima ne tik ekologiją, bet ir verslo etiką bei ekonominius veiksnius. Dauguma žmonių trečiosiose pasaulio šalyse šiuo metu dirba mums nesuvokiamomis sąlygomis, tūkstančiai žmonių serga nuo medvilnės laukuose naudojamų chemikalų. Sveiki atvykę į greitosios mados pasaulį, kuriame #sustainable yra industrijos galvos skausmas.

Daviau įžadą nekelti kojos į H&M ir dar krūvelę kitų parduotuvių, todėl pradėjau neršti internete, kaip atrodo tikras tvarus verslas ir ką norėčiau remti. Radau tris gamintojus ir pardavėjus, kuriems dabar įsegčiau po planetos garbės ordiną. Dalinuosi:

1. Everlane (www.everlane.com)

  • žino ir lanko savo gamyklas
  • pateikia tikrąją pagaminimo kainą, todėl gali matyti, kiek uždirbama ir kiek bei kam sumokama
  • skatina domėtis jų verslu (mados industrija dažniausiai yra Mis Visata, kuri atsako tik į iš anksto paruoštus klausimus)

2. Eileen Fisher (www.eileenfisher.com)

  • naudoja tik natūralias, organines, natūraliai dažytas medžiagas
  • nemokamai taiso nusidėvėjusius drabužius
  • moka sąžiningus mokesčius ir prisideda prie bendruomenių gerovės

3.  Gather & See (www.gatherandsee.com)

  • pardavinėja dizainerių kūrinius, kuriems etika rūpi ne mažiau nei estetika
  • parduotuvėje galima pasirinkti iš kelių kategorijų: sąžiningos prekybos, organiškų, eko, smulkaus verslo produktų ir produktų, kurie yra pagaminti remiantis tradicijomis

    2173456

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s