Kaip nustoti pirkti?

Patikrinta matematika: „Neturiu ko apsirengti“ yra asmeninė, ne spintos būsena, o naujas pirkinys, kaip Citramonas – padeda trumpam. Išsilaisvinti nuo pirkinių skausmų padeda mažos taisyklės sau, pradedant nuo motyvacijos:

Kodėl verta pirkti mažiau?

1. Turėsi daugiau pinigų kitoms išlaidoms, pavyzdžiui, kelionei į Niujorką.

2. Nustojus vaikščioti ir naršyti po parduotuves, turėsi daugiau laiko sau ir šeimai. 

3. Rytai bus paprastesni ir tau nereikės stesuoti renkantis, ką apsirengti. 

4. Perkant mažiau, galėsi investuoti į kokybę.

Kaip nustoti pirkti ir tapti labiau patenkintu savo daiktais?

1. Pirk tik tą daiktą, kurį apsivilkus nori šokti. Net jei jis kainuoja šiek tiek brangiau. Turint spintą drabužių, kuriuos slapta esi įsimylėjęs, kils mažesnė pagunda nusipirkti kažką dar.

2. Rinkis daiktus, kurie tinka prie tavo stiliaus ir spalvų paletės.

3.  Nesivaikyk sezoninių madų. Žinoma, nebūtina tapti Zuckerberg’u ar Jobs’u – išlaikyk savo stilių arba nešiok daugiau laiko patikrintų drabužių.

4. Jei daiktas kainuoja pigiai, paklausk savęs, ar pirktum jį, jei kainuotų 3 kartus brangiau. Tai padės neapsikrauti.

5. Nepirk nieko, kai tau liūdna. Nusiramink skaitant, piešiant, žiūrint filmą, o apsipirkimą nukelk dienai, kai būsi labiau Zen. Turiu įtarimą, kad kai kam ši taisyklė galėtų tapti #1.

Jei pradėti sunku, susikurk sau taisyklę, pavyzdžiui – „Per mėnesį galiu įsigyti tik vieną naują daiktą.“ arba: „Įsigyjant naują daiktą, turiu padovanoti arba parduoti vieną seną – ar naujas bus geresnis už senąjį?“ Čia prasideda starto linija.

kodel2kodel1

2 thoughts on “Kaip nustoti pirkti?

  1. Kuris laikas galvoje vis sukosi tokios padrikos mintys apie (dažnai) nereikalingų daiktų pirkimą – tai prigriebi sijoną nes jis pigus ir galiausiai jo nė karto neužsidedi, tai kokį pirmą pasitaikiusi megztinį aukštų kaklu, nes “labai nori golfo”, bet iš tiesų ne tokio juk nori… ech… moteriška logika… nusiperki, tas 5 min kol vaikštai parduotuvėje pasidžiaugi, o grįžus namo prasideda “shopingo pachmielas” – kam man visa tai???
    Smagu rasti visas puikias mintis vienoje vietoje. Apie kiekvieną iš aprašytų punktų esu galvojusi ir sakiusi “kitą kartą….”, bet.. iki kitos blogos nuotaikos, iki kito naujo sezono pradžios… 🙂 Persirašiau visus 5 punktus į užrašų knygelę, kitą kartą kai imsiu isterikuoti “neturiu kuo apsirengti” atsiversiu paskaityti, kad protas prašviesėtų 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s