Kad visi batai būtų kaip VEJA

Kai atsikėliau tamsoje ir darbą baigiau jau sutemus, supratau, kad atėjo laikas ieškoti žieminių batų. Jų paieškos klausimas mano gyvenime yra tapęs beveik egzistenciniu, nes neieškau kompromiso stiliaus, šilumos ir kokybės derinyje. Šiais metais prie kriterijų prisidėjo tvarumas.

Prašukavus tuziną internetinių parduotuvių radau kelias poras, kurios palingavus galva įtiktų. Tiesa, galbūt vieninteliai Native Shoes atitinka visus keturis kriterijus, bet žinau – aš pavasario laukiu dėl Veja.

Tai – atsakingai gaminami, įtikinančio dizaino kedai. Jiems padaryti naudojama tik organinė medvilnė, kuriai auginti nenaudojamos trąšos, chemikalai, o žemė nenualinama, nes smulkieji ūkininkai, iš kurių superkama medvilnė, rotuoja žemėje auginamus augalus. Beje, šių kedų padai gaminami iš natūralaus kaučiuko, išgaunamo Amazonės miškuose. Taip remiamas vietinis verslas ir padedamas išsaugoti žaliasis plotas. Kaip? 70-aisiais išaugo sintetinės gumos naudojamas, nes ją pagaminti iš naftos kainavo pigiau. To padarinys – vietiniai kaučiuko gavėjai pradėjo užsiimti pelningesnėmis veiklomis, kaip galvijų auginimu ir medienos gavyba. Šie verslai lėmė intensyvų Amazonės miškų kirtimą, todėl šiandien sąžiningą atlygį mokantys kaučiuko supirkėjai grąžina verslo tradiciją ir prisideda prie planetos oro švarumo. Nors visa Veja gamyba, dizainas ir netgi kaina džiugina, prancūzai sniego vargo nemato, todėl ir batai – šiltesniems laikams.

O Native Shoes inovuoja technologiškai. Dizaine yra kur pasistengti, bet rasti kažką sau galiu net aš. Gerbiu tai, kad batų gaminimui neišnaudojami žmonės, be to – nenaudojami gyvūnų odos bei kailiai, o tam pasididžiuoti Native Shoes turi PETA štampą. Didžiausią pasitikėjimą dėl šių batų kokybės ir tinkamumo mūsų klimatui kelia jų kilmės vieta – Vankuveris, kuris yra panašioje platumoje kaip ir Lietuva.

Ačiū, Kanada, nuo Canada Goose iki Native Shoes. Man atrodo, kad mes turėtume palaikyti glaudesnius ryšius.

Veja.fr

23

Nativeshoes.com

2122

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s