Nauja aritmetika 0+0=1

Norėti naujo nėra blogai. Suteikti antrą šansą senui – įdomiau. Dar iš vaikystės prisimenu, kaip močiutė ardydavo senus mezginius, o aš sukdavau siūlus į kamuoliukus, ruošdama juos virsti į žiemines kojines. Kadangi daiktai su istorija man įdomesni, apsilankiau drabužių studijoje „Šarka. Daiktų kelionės“ norėdama gyvai pamatyti lietuvių drabužių upcycling projektą. Susipažinkite su „0+0=1“, apie kurį daugiau papasakojo viena iš projekto kūrėjų Onė.

Šarka gyveno komiso principu – atnešus nenešiojamus drabužius, šeimos verslas juos priglausdavo ant savo pakabų ir padėdavo rasti naują spintą. Tiesa, atsirado daiktų prašančių naujos formos, kad taptų aktualūs šiandienai, bei tokių, kuriems reikia taisymo. Taip komisas tapo priemone surinkti drabužius perkonstravimui ir atsirado „0+0=1“ su misija, kuri skamba taip: „Kai drabužis suplyšta, kai iš jo pasijuokia nauja mada, tokį nuskriaustą rūbą persiuvame ir randame jam naujus namus.“

Upcycling ir daiktų prikėlimas naujam gyvenimui nėra naujiena, tačiau į drabužius „0+0=1“ studijoje norima pažiūrėti kūrybiškiau: ne tik išvalyti ir patobulinti, bet suteikti jiems naują formą. Onei gerą drabužį svetima karpyti, ant „0+0=1“ pakabos galite rasti ir kelis atnaujintus drabužius – pakeistomis sagomis ar pataisytomis siūlėmis, bet ji atviravo, kad smagiausia drabužį gelbėti: „Kai suplyšęs – įdomiau, nes drabužis padiktuoja, ką su juo daryti“.

Onė studijavo Architektūros inžineriją. Jos studijų įtaką begėdiškai išduoda požiūris į „0+0=1“: projektas tampa žaidimu – konstruktoriumi, nes jai smagu keisti drabužio formą. Kartais rūbas perdaromas net iš 4 daiktų, tačiau visada stengiamasi neperkrauti. Sklaidyti pakabas parduotuvėje – irgi savotiškas žaidimas: pagavau save bandant atspėti, kokios dalys pakeistos, gal rankovėmis tapo siaurų džinsų klešnės.

„0+0=1“ dar tik pati pradžia, bet su tvirtais planais į ateitį. Netrukus duris atvers studija, kur bus galima antram gyvenimui prikelti dar daugiau drabužių, o iš svajonių į realybę gali konvertuotis ir  persiuvimo kursai. Gera proga prisiliesti bei palaikyti upcycling Lietuvoje pirmiems, atidarius duris Šv. Mykolo g. 4 Vilniuje. „0+0=1“ kainos nedidelės ir svyruoja nuo 10 už megztuką iki 50 eur už kokybiškos medžiagos paltą.

2sarka4sarka1sarka3sarka5sarka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s