Ieva Jurgaitytė. Kelių dešimtmečių sijonas

Ieva Jurgaitytė, Fashion Revolution judėjimo Lietuvoje koordinatorė, man yra viena iš svarbiausių pranašų tvarios mados srityje. Ji – besąlygiška sau, kai renkasi drabužius: Ievos niekada neprigausite greitosios mados parduotuvėje. Ir aš greitai sutinku su jos griežtumu – jei nori tapti sektinu pavyzdžiu, pirmiausia svarbu neišduoti savęs.

Interviu vakarą ją sutikau vilkinčią sijoną iš vaikystės. Tai – jos geriausias praėjusių metų radinys mamos spintoje:

„Dėmesį patraukė klostės. Rastas sijonas sukėlė labai daug prisiminimų iš vaikystės, nes jį dėvėdavau per folkloro šventes. Paveldėjau jį iš savo krikšto mamos. Sijonas tada tikriausiai buvo iki žemės ir jau nebepamenu, ką mama padarydavo, kad jis nenukristų.

Mane džiugina tas faktas, kad jis yra kelių dešimtmečių senumo ir perėjęs iš rankų į rankas mano šeimoje. Turi savo istoriją. Iš dalies, šis sijonas – mano vaikystės simbolis.

Nešioju jį bet kokiomis progomis. Turbūt nebuvo nė vieno pranešimo apie tvarią madą, kurio metu nebūčiau jo vilkėjusi. Kai skaitau pranešimus, tampu pavyzdžiu kitiems. Visiems būna įdomu, ką dėviu pati ir man patinka pasakoti šią istoriją. Nors ištraukiau jį vėl iš spintos tik praėjusiais metais, tikrai vilkėjau jau keliasdešimt kartų.

Jis siūtas Lenkijos fabrike, pagamintas jis iš 100% vilnos audinio. Apskritai, kai renkuosi įsigyti kažką nedėvėto, vienas iš svarbiausių kriterijų – kad medžiaga būtų nemiksuota. Taip yra dėl to, kad perdirbimo procese vis dar nėra išrasta technologija, kurios pagalba būtų galima atskirti natūralų pluoštą nuo sintetinio. Tikriausiai ateityje tai pasikeis, bet kol kas man tai svarbu.”

Ieva atkakli tvarios mados srityje ir, nors nėra teisianti, abi galėtume palinksėti, jog pokyčiai prasideda nuo mūsų sprendimų. Kadangi tai jau tapo tradiciniu serijos „Istorija be išdavystės“ užbaigimu, šįkart palinkėsiu atidaryti tėvų spintų duris. Vienos jos težino, kas ten gali slėptis.

img_4578-1img_4579-1img_4580-1

One thought on “Ieva Jurgaitytė. Kelių dešimtmečių sijonas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s