LECH LECHA Design. Atėjo metas keistis

Dar plačiai egzistuoja požiūris, jog dėvėti ar perdirbti drabužiai yra nepritekliaus ženklas. Galima tai suprasti – juk Lietuvoje dar palyginus neseniai nauji ir madingi drabužiai tapo prieinami vidurinei ir žemesniajai klasei. Tai turėjo būti oraus gyvenimo ženklas. Deja, tai buvo tik greitosios mados sukurta gerovės iliuzija: drabužiai gal ir pigūs, bet nebūtinai kokybiški.

Šiandien Vakarų pasaulis ir naujos kartos dizaineriai gręžiasi į tikras problemų sprendimo galimybes. Dėvėti drabužiai ir jų perpanaudojimas tapo keliu spręsti taršą ir beprasmį vartojimą. Taip naudotos tekstilės dėvėjimas tapo vienas iš ženklų, apibūdinančių sąmoningą žmogų. Vis daugiau upcycling projektų atsiranda ir Lietuvoje, todėl galima tikėtis – ir mūsų požiūris į dėvėtus daiktus ateityje keisis greitai.

Geras pavyzdys LECH LECHA Design – naujos krypties prekinis ženklas, kuris per madą kalba apie rimtus dalykus. Pasitelkiant drabužių dizainą, projekto kūrėjai skatina visuomenę atkreipti dėmesį į žmogų: tiek išgyvenantį skurdą ar socialinę atskirtį, tiek sėkmingą – kuris neabejingas šioms problemoms.

LECH LECHA Design kovą pristatė pusę metų kurtą kolekciją, kurios 95 proc. žaliavų sudarė dėvėta tekstilė. Tai buvo daroma sąmoningai – siekiant saugoti gamtą ir ugdyti perdirbimo kultūrą. Be to, dizainerė Janina Zibireva su savo mama kolekcijos kūrybai panaudojo meno terapijų metu sukurtas detales, kurias piešė socialinę atskirtį patiriantys ir nuo priklausomybių sveikstantys žmonės. Iš to atsirado ir prasmingas projekto šūkis – antras šansas žmogui ir rūbui.

Jaunoji dizainerė Janina skatina nebijoti laužyti nusistovėjusius stereotipus. Atrodo, jog pats metas keistis.

lecha lechalecha lecha 5lecha lecha 1

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s