Lina Vyšniauskaitė. Keturi Matisse metai

Linai patinka Henri Matisse ir aš žinau, jei Matisse būtų gyvas, jam patiktų Lina. Ji du metus turėjo marškinius su šio menininko karpiniais to net neįtardama, o vėliau įvykęs atradimas suteikė jiems interviu vertą prasmę ir garbingą vietą spintoje.

– Gal gali papasakoti, kaip atradai šiuos marškinius? 

– Prieš kokius du metus aš pradėjau treniruotis paišyti nartiurmortus ir ieškojau namuose draperijos, kuri gražiai kristų. Išsitraukiau tokius marškinius, kuriuos pirkau dar prieš du metus. Tuo metu aš esu ką tik grįžusi iš Londono Tate muziejaus, kuriame buvo Matisso karpinių paroda ir aš apstulbau, kokį aš turiu vertingą daiktą, kurį įsigyjau dėl spalvų, dėl to, kad atrodė linksmai. Mano dvidešimtmetiškai galvai to visai užteko. Tai labai susijaudinau ir labai apsidžiaugiau, kad atradimas per atradimą įvyko.

– Kuo tau patinka Matissas? Ir kaip jautiesi su šiais marškiniais? Nes tu tarsi apsirengi menininko kūrinius.

– Su šitais marškiniais jaučiuosi FIIIINE – čia kontekstualiai – ART (juokiasi). Man Matissas patinka dėl jo tapymo stiliaus evoliucijos. Tas fovizmas, jis gryninosi, gryninosi ir liko spalva bei forma. Ir tai yra toks kontekstualus minimalizmas, ypač žinant tai, kad, kai jis pradėjo daryti karpinius, jis jau nelabai turėjo jėgų, buvo invalido vežimėly ir neturėjo laiko ištapyti didelių ar ilgai užtrunkančių paveikslų. Man patinka jo stilistika dėl saikingumo, pasitikėjimo tavo vaizduote, formų paprastumu, derinių, aštrių kampų sintezės.

– Kai kurie žmonės dėvi tam tikrus drabužius, kad suteiktų sau norimų savybių – pasitikėjimo, drąsos. Galbūt tau šie marškiniai kažką duoda? 

– Kai nepasitikiu savimi, nesivelku rūbo, kuris atkreips į mane dėmesį, nesistengsiu atrodyti kitaip negu jaučiuosi. Labiau stengsiuosi atrodyti patogiai, kad pamaloninčiau liūdnąją aš, o šiuos marškinius deduosi retom progom, kai noriu kalbėti su kažkuo apie tai, nes aš, matyt, nenutylėsiu jau ką čia turiu (juokiasi) ir norėsiu, kad pasidžiaugtų aplinkiniai mano džiaugsmu.

 

Įkvėpta Linos, palinkėsiu, kad ir jūsų spintos būtų mažos galerijos.

linaLINA 2lina 3

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s